فاطمه کرمی: مدال طلایم را به رهبر انقلاب و مردم ایران تقدیم می کنم، کبدی واقعاً مظلوم است، مسئولان از ما حمایت نمایند

ملی پوش بانوی کبدی ایران گفت: برای مدال طلای بازی های آسیایی 2018 زحمت زیادی کشیدم و این مدال که بسیار باارزش است را ابتدا به رهبر معظم انقلاب و سپس مردم ایران تقدیم می کنم.

فاطمه کرمی: مدال طلایم را به رهبر انقلاب و مردم ایران تقدیم می کنم، کبدی واقعاً مظلوم است، مسئولان از ما حمایت نمایند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، فاطمه کرمی، ملی پوش کبدی ایران متولد سال 1375 است. وی از سال 1389 کبدی را شروع نموده و از سال 1390 به اردوی تیم ملی دعوت شد اما به دلیل برگزار نشدن مسابقات تا سال 1395 پیراهن تیم ملی را بر تن ننموده بود.

او برای نخستین بار در تیم ملی کبدی جوانان موفق شد در مسابقات قهرمانی آسیا در ارومیه با شکست هند به مدال طلا دست یاید. کرمی در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی و گرگان نیز همراه تیم ملی بود. کبدی بانوان در این دو مسابقه بر سکوی سوم ایستاد.

کرمی که در بازی های آسیایی 2018 همراه تیم کبدی بانوان بر سکوی نخست آسیا ایستاد در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مسائل کبدی برای رسیدن به این مدال و خواسته های ملی پوشان از مسئولان صحبت کرد.

* خبرنگاران: بعد از ناکامی در مسابقات گرگان چه مراحلی را برای رسیدن به مدال طلای بازی های آسیایی 2018 طی کردید؟

4 سال برای حضور موفق در بازی های آسیایی زحمت کشیدیم و اردوها از بهمن ها به صورت منظم برگزار گردید و بین اردوها تنها 3 روز استراحت داشتیم. در مسابقات گرگان با اینکه تیم آماده ای داشتیم نتیجه نگرفتیم چون فکر نمی کردیم تیم ها تا این حد آماده باشند. تیم کره را واقعاً دست کم گرفتیم و در نیمه نهایی برابر این تیم شکست خوردیم. هر کار خدا حکمتی دارد و قبل از بازی های آسیایی این باخت باعث شد از خواب بیدار شویم و بدانیم که باید بیشتر کوشش کنیم و هیچ حریفی را دست کم نگیریم. فهمیدیم که باید پله پله همه رقبا را شکست دهیم و به فینال برسیم. خداراشکر در جاکارتا با برنامه پیش رفتیم و مربی و کادر فنی برنامه ریزی درستی داشتند و همه حریفان را پشت سر گذاشتیم؛ به فینال رسیدیم و در نهایت با برنامه و استراتژی هند را شکست دادیم و به مدال طلا رسیدیم.

* خبرنگاران: با این نتیجه چه توقعاتی از مسئولان دارید؟ از ما انتظار می رود که این قهرمانی را نگه داریم. نباید فراموش کرد که قهرمان شدن سخت و حفظ قهرمانی سخت تر است. وظیفه ما سنگین تر گردیده است. در شرایط سختی تمرین می کنیم و یک سالن کبدی مناسب نداریم. سال جاری برای جاکارتا در اکثر شهرها اردو داشتیم و میزبانی هم خوب بود. به نظر من کبدی نیاز به یک خانه کبدی در هر استان دارد تا بیشتر شناخته گردد. والیبال و هندبال هم با همین روش و حمایت مسئولان به این صندلی رسیدند. ما هم از مسئولان می خواهیم که مانند سایر رشته ها از ما حمایت نمایند تا این رشته شناخته گردد. برای جوایز هم کمی ناراحت هستیم. والیبال در بازی های آسیایی در اینچئون به دلیل اینکه اولین رشته تیمی بود که مدال طلا کسب کرد، پاداش کامل دادند. ما هم در کبدی اولین رشته تیمی هستیم که در بخش بانوان مدال طلا آوریم، توقع حمایت داریم و امیدواریم پاداش ما به اندازه مدال طلای انفرادی باشد.

* خبرنگاران: کبدی کاران در بحث درآمد و مسائل مالی شرایط خوبی دارند؟ در آمد خاصی نداریم و حالا چون مقام آوردیم شاید بتوانیم به عنوان مربی کار کنیم. در لیگ با ما قرارداد می بندند و یک مبلغ ناچیز برای ما در نظر می گیرند اما باز هم به عشق کبدی کار می کنیم. ما فقط حق اردو دریافت می کنیم و در لیگ هم مبلغ کمی می گیریم که جوابگوی زحمات بچه ها نیست. کبدی واقعاً مظلوم است و بهترین بازیکن را در نهایت 5 میلیون تومان جذب می نمایند. لیگ 4 ماه طول می کشد و ما باید به شهرهای مختلف برویم و این مبالغ واقعاً کفاف زندگی ما را نمی دهد.

* خبرنگاران: حضور شیلا جین در تیم ملی کبدی بانوان چقدر در کسب این مدال تاثیر داشت؟ او دلسوزانه تمام اطلاعات و علم کبدی خود را در اختیار ما گذاشت. قبلاً هم مربی هندی به ایران آمده بود ولی فقط خانم جین تمام دانش خود را در ایران به کار برد. مربیان قبلی در ایران احساس خطر می کردند. جین همیشه می گفت که درست است هند کشور من است و روی آن تعصب دارم اما در حال حاضر شما شاگردان من هستید و موفقیت شما برای من مهم است. هندوستان در کوشش است تا جین را برای تیم ملی بانوان خود جذب کند و مدال طلای ما برای او ارزش زیادی داشت. نمی توانیم کوشش مربیان قبلی را نادیده بگیریم و آنها هم کار زیادی برای رشد کبدی بانوان کردند. جین هم کوشش و برنامه مربیان قبلی را تکمیل کرد. در این مسابقات 5 نفر از جوانان کنار بزرگسالان تمرین کردیم و این فرصت بسیار خوبی برای ما بود.

* خبرنگاران: مدالتان را به چه کسی تقدیم می کنید؟ برای این مدال زحمت زیادی کشیدم و برای من بسیار ارزشمند است. این مدال را ابتدا به رهبر معظم انقلاب و سپس به مردم ایران تقدیم می کنم. خانواده ام در این زمان برای من زحمت زیادی کشیدند. باید از اولین مربی خودم هم تشکر کنم.

* خبرنگاران: حرف آخر؟ ما با خوشحالی و حمایت های مردم انرژی زیادی گرفتیم و مصمم شدیم که به مدال طلا برسیم. خدا را شکر این موضوع محقق شد و دل مردم را شاد کردیم. در این مسیر بارها تصمیم گرفتم کنار بروم اما همیشه یک شعار داشتم؛ اینکه همه سختی ها به آن اتفاق بزرگی که رقم می خورد، می ارزد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فاطمه کرمی: مدال طلایم را به رهبر انقلاب و مردم ایران تقدیم می کنم، کبدی واقعاً مظلوم است، مسئولان از ما حمایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاطمه کرمی: مدال طلایم را به رهبر انقلاب و مردم ایران تقدیم می کنم، کبدی واقعاً مظلوم است، مسئولان از ما حمایت نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید